Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo Tıkanıklığı

Lavabo tıkanıklığı en istenmeyen tesisat problemlerinden biridir. Evinizin ya da işyerinizin Lavabo, klozet giderinin tıkanması uzun süreli sıkıntılara yol açabilir. Lavabo tıkanıklığının çeşitliği nedenleri vardır. Bunlar arasında şunları sayabiliriz: Lavabo atılan, suda erimeyen Lavabo kağıtları, klozete atılan büyük cisimler (çocuk bezi, hijyenik pedler, sünger, poşet vb), ıslak mendiller, inşaat halindeyken Lavabo dökülen harç, moloz gibi malzemeler ve bunların yanı sıra Lavabo giderinin eğiminin yetersiz olması, çökme gibi durumlar.

Lavabo tıkandı, neler yapmalı?

Lavabo açmak zor ve profesyonel destek isteyen bir iştir çünkü biriken sudan dolayı tıkanıklığın olduğu yer ve tıkanıklığın nedeni kolaylıkla saptanamaz. Eğer kendi yöntemlerinizle çözebileceğiniz bir problem olduğuna inanıyorsanız tıkanan Lavabo açmak için şunları deneyebilirsiniz. İşe yaramadığı taktirde geç olmadan Su Tesisatçı’nın profesyonel desteğini almanızı öneririz.

Lavabo tıkandı nasıl açabilirim?

Birinci çözüm olarak pompalama yöntemini deneyebilirsiniz. Pompalama işlemini uygulamadan önce gider ağızlarını iyice kapatın. Bunun için su geçirmeyen bir poşet kullanabilirsiniz. Buradaki amaç, birbirine bağlı borular nedeniyle pompalayacağınız suyun başka giderden çıkma olasılığının olmasıdır. Pompayı Lavabo ağzına hava almayacak şekilde yerleştirin ve Lavabo giderini ileri geri pompalayın. Lavabo tıkanıklığını açmada pompalama yöntemi işe yaramadıysa su basma yöntemini uygulayabilirsiniz. Lavabo giderine bir hortum yerleştirilir ve hortumun diğer ucu tazyikli su verebilecek bir musluğa takılır. Su açılır, suyun uygulayacağı basınç sayesinde giderin açılması beklenir. Ancak bu işlem suyun geri gelme riskini taşır ve su basmalarına neden olabilir. Bu nedenle yalnız uygulamamanızı ve kontrollü olmanızı öneririz. Tıkanan Lavabo kendiniz açmayı denemek istiyorsanız son olarak sustayla müdahale yöntemini uygulayabilirsiniz. Sustayı döndürerek gider içine gönderin, boru tıkanıklığının olduğu bölge sustanın ilerlemediği bölgedir. Daha fazla itmeden sustayı çekin çünkü sıkışırsa kalabilir. Tıkanan Lavabo, tüm tıkanıklığın geri tepme riski taşıması nedeniyle lavabo açıcı gibi asit içeren kimyasal maddeler dökmemenizi öneririz.

Kırmadan Lavabo açma

Lavabo tıkanıklığı için evde çözüm bulmak yerine 7/24 hizmet veren Su Tesisatçı ile iletişime geçmenizi öneririz. Evde bulmaya çalışacağınız çözüm hem sorunu tam olarak çözmeyecek hem de sizin için zor bir çaba olacaktır. Bunun için robotik cihazlar ile Lavabo tıkanıklığı açan ekibimize güvenebilirsiniz. Öncelikle Lavabo tıkanıklığının yerini ve nedenlerini tespit ederiz. Lavabotıkanıklığının nedenine göre robot cihaz başlığını belirleyip tıkanıklığa müdahale ederiz ve Lavabo tıkanma problemini kökten çözeriz. Kullandığımız robot cihaz sayesinde Lavabo gideri tıkanıklığı açılır. Kameralı cihazlarımız ile gider hattını görüntüler, tıkanıklık sorununun ortadan kalktığına emin oluruz.

300 VERİLEN HİZMET
10 ÇALIŞANLARIMIZ
1000 MUTLU MÜŞTERİ
150 REFERANSLARIMIZ